Preloader

Rozgrywki Sportowe

Rozgrywki sportowe podczas "Turbinaliów" są już tradycją, tak więc i tym razem nie może ich zabraknąć. Sportowe imprezy rozpocznają się 29.05.2017 r. Z pewnością będą nam one dostarczać wielu emocji przez cały tydzień. Mogą wziąć w nich udział zarówno studenci studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.


Zgodnie z przysłowiem "W zdrowym ciele, zdrowy duch” uczestnicy będą mogli wziąć udział w następujących dyscyplinach sportowych:•W dniu 30 maja 2017 roku odbędą się II Międzyinstytutowe Sztafetowe Wyścigi Kajakowe K2 „2 mostów” o Wiosło Rektora PWSZ w Elblągu prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka.

Do rywalizacji staną studenci oraz wykładowcy z Instytutów: Ekonomicznego, Politechnicznego, Informatyki Stosowanej im. K. Brzeskiego oraz Pedagogiczno – Językowego. Każdy instytut wystawia ośmiu zawodników – po dwóch do jednej osady. Wyścig zostanie rozegrany w kategorii K2 (2 osoby w kajaku). Uczestnicy pokonają dystans 400 metrów (200 m w górę, nawrót oraz droga powrotna). Start i meta zlokalizowane przy Moście Górnym (Specjal Pub) Zawody rozpoczną się o godz. 12:00 to okazja do zabawy i odpoczynku przy Bulwarze Zygmunta Augusta . Zawodnikom będzie można kibicować z Mostu Górnego oraz nadbrzeża.
Zapisy przyjmowane są do 20 maja 2017 roku u mgr Henryki Szumnej e-mail: h.szumna@pwsz.elblag.pl• Międzyinstytutowy Turniej FUTSALU

W turnieju występują reprezentacje instytutów PWSZ w Elblągu w składzie 12 zawodników (bez podziału na płeć) .Mecze rozgrywane są według zasad obowiązujących w futsalu. Czas gry to 2x10 min. bez przerwy między połowami. Osoby przystępujące do rozgrywek oświadczają, że są osobami zdrowymi, tzn. mogącymi brać udział w imprezach sportowych oraz posiadają aktualne ubezpieczenie NNW. Nagrodą w turnieju jest przechodni Puchar Prorektora ds. Kształcenia PWSZ w Elblągu.
Zgłaszanie reprezentacji Mgr R. Podhorodecki tel. 509 994 565• Międzyinstytutowy Turniej Piłki Siatkowej (hala CSE "Światowid")

Wszystkich miłośników piłki siatkowej zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyinstytutowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Rektora PWSZ w Elblągu. Zawody odbędą się 29.05.2017 roku (poniedziałek) w sali sportowej CSE Światowid, rozpoczęcie turnieju o godzinie 16.45 . Masz ochotę sprawdzić swoje siatkarskie umiejętności i dobrze się bawić zapisz się u kapitana swojego instytutu.


• Sportowe Integralia czyli „Staromiejskie Marsze na Orientację”


W dniu 1 czerwca 2017 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału studentów oraz uczniów szkół średnich w Sportowych Integraliach czyli „Staromiejskich Marszach na Orientację”.
Biegi po Starym Mieście rozpoczną się o godzinie 10.00.
Zapisy tego samego dnia od godziny 9.00 do 9.45 w Bramie Targowej przy Piekarczyku. Zapisy dla uczniów szkół średnich (po 5 osób z każdej szkoły) do dnia 27 maja 2017 roku drogą elektroniczną na adres: h.szumna@pwsz.elblag.pl
Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w kategorii kobiet i w kategorii mężczyzn.
Zawody poprowadzi mgr Janusz Światkowski – DRUH.
Gwarantujemy dobrą zabawę!!!